The Doctors

   Datę powstania zespołu trudno ustalić. Na początku spotykaliśmy się z Piotrem Millerem na spotkaniach anestezjologicznych w Olsztynie i okolicach, tak się zgadaliśmy, że gramy na gitarach... Mało tego: okazało się, że mamy podobne zainteresowania muzyczne - lubimy dobry rock oparty na bluesie.

Naszą bazą stała się przystań harcerska nad Jeziorem Krzywym - tam można było hałasować bezkarnie w sali z kominkiem. Na instrumentach perkusjopodobnych (beczka boja) i innych wspomagali nas przyjaciele...

Pod koniec lat 90-tych ktoś nas namówił (nie pamiętam kto) do zagraniaw przeglądzie zespołów studenckich w trakcie Kortowiady, potrzebowaliśmy nazwy - ad hoc wymyśliłem The Doctors i tak już zostało do dziś.

 Jakiś czas później dołączył do nas Krzysiek Michalski (perkusja), mąż naszej koleżanki anestezjolog Grażyny...

W nowo wybudowanym budynku Izby Lekarskiej przy ul. Żołnierskiej powstał Klub Medyk i tam zaczęliśmy w miarę regularnie pogrywać. Któregoś dnia Piotrek przyprowadził na próbę syna Adasia - wtedy ucznia liceum, który znakomicie grał na basie i w dodatku świetnie śpiewał - tak rozpoczęła się nowa era Doctorsów. Występowaliśmy w tym składzie, a z czasem dołączył do nas Paweł (wtedy student wych. muzycznego na WSP), który grał na klawiszach oraz "Sztruks", który grał na saksofonie.

W 2005 roku Medyk zmienił właściciela i po remoncie zmienił nazwę na Amnezja - jest tam nasza baza dzięki uprzejmości Bartka Drozdowicza możemy tam robić próby.

Z Adasiem świetnie nam się grało i zawsze jak ma okazję i jest gdzieś w pobliżu zapraszamy go do grania...

Chyba w W 2010 roku zaprosiliśmy do współpracy Piotrka Maksimiuka, który pracował jako anestezjolog w szpitalu w Działdowie. Jest świetnym muzykiem, gra na wielu instrumentach i w dodatku świetnie śpiewa. W The Doctors zastąpił Adasia Millera i gra z nami do dzisiaj.

Od 2011 roku jest anestezjologiem w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie, w którym zresztą wszyscy pracujemy...

Dodatkowo w 2010/2011 roku grał z nami na skrzypcach elektrycznych Tomek Stompór nefrolog, profesor UWM - obecnie lider zespołu The Painkillers. Z nim graliśmy cały set bluesowy. W tym też roku zaczął z nami grać Piotr Cygański, internista z naszego szpitala. Gra on na trąbce i instrumentach perkusyjnych, może wspomóc nas też na gitarze w razie czego. Obecnie jest stałym członkiem grupy.