The Famident Band

Zespół powstał w 2009 roku. Utworzyli go Teresa i Janusz Szyszko właściciele Poradni Stomatologicznej Famident. Dzięki gościnności Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku w roku 2012 na bazie naszego zespołu powstał Klub Muzykujących Lekarzy. I tak to się kręci do dziś.

W tym czasie mieliśmy już okazję grać w najróżniejszych składach osobowych i instrumentalnych. Do Olsztyna postanowiliśmy przyjechać

w następującym składzie:

Teresa Szyszko – perkusja

Zawodowo zajmuje się wierceniem w zębach,chociaż jej gra na bębnach potrafi wwiercić w fotel niejednego słuchacza. Jest postacią z piosenki o dentyście, który dał wolne asyście aby sobie usiąść w cieniu i pośpiewać o wierceniu.

 Joanna Tołwińska – ekspert od dziecięcych serc, wokalistka zespołu

Jej motto:”Lecz nie rozczulaj się nad sercem, na cóż mi kwiaty, pomarańcze. Ja jeszcze z wiosną się rozkręcę, ja jeszcze z wiosną się roztańczę”.

Janusz Szyszko – gitara, gitara basowa

Co można napisać o zimnym chirurgu. Swoje widział. Teraz realizuje się w odkrywaniu tajników improwizacji, modulacji, interpretacji, artykulacji, reharmonizacji, instrumentacji, aranżacji, agogiki, ekspresji i innych takich mądrości.

Janusz Nowowsiak – harmonijka ustna

Dźwięki na tym instrumencie wydaje używając zdecydowanie czakry sakralnej. Kiedy się rozkręci jest absolutnie zakręcony. Być może jest taki chudy dlatego, że podczas dżem session w soboty potrafi spalić cały tłuszcz zgromadzony w tygodniu.

Zenon Kozak – gitara, śpiew

Wprawdzie nie jest lekarzem, jest za to idealnym pacjentem, dającym duże pole do popisu. Miał już naprawiane serce i rozum, chociaż z tym drugim chyba nie do końca dobrze poszło, jako że, ostatnio trochę się poturbował usiłując zatrzymać gołymi rękami staczającego się z kanału vana. Szpital traktuje jak drugi dom. Oprócz szczotki do zębów zawsze zabiera ze sobą gitarę organizując nocne imprezy na oddziale.

Marek Dyląg – instrumenty klawiszowe

Zdecydowanie lepiej wygląda we fraku niż w swetrze, chociaż twierdzi, że nie lubi fraka. Jeden z nielicznych ludzi w Polsce, którzy dzięki udzielaniu lekcji gry na fortepianie potrafią utrzymać się z muzyki. Jest nie tylko dobrym teoretykiem ale też świetnym praktykiem, co mamy nadzieję, zaprezentuje.