Muzyka to sztuka i medycyna to sztuka.

Obie służą wyższej sprawie i są ponadczasowe.

Połączone w jedno tworzą niepowtarzalny klimat i dają wyjątkową moc.

 

Tę właśnie siłę oddziaływania na słuchacza podczas jedynego w swoim rodzaju  II Ogólnopolskiego Festiwalu „Esculap Rock” w Olsztynie pragniemy zadedykować fanom rocka i medycyny, czy medycyny i rocka, jak kto woli…

Weźmie w nim udział 7 zespołów rockowo-bluesowych, zagra w nich 31 lekarzy – muzyków z całej Polski (Olsztyn, Opole, Zielona Góra), a impreza odbędzie się w Centrum Kultury i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie dniu 29.11.2014 od godz. 18.00 – do...białego rana!

Będzie on również zwieńczeniem  XIII Zjazdu Lekarzy Warmii i Mazur.

Publiczność werdyktem swoich upodobań muzycznych,  serc i  duszy artystycznej dokona wyboru najlepszego jej zdaniem zespołu i uwieczni ten fakt, przyznając „Nagrodę Publiczności” za rok 2014.

Nagroda Prezydenta Olsztyna, przyznawana po raz pierwszy w tym roku, podkreśla, iż wyjątkowy pomysł  wspólnego, ogólnopolskiego, lekarskiego „rockowania”  narodził się właśnie tu, w Olsztynie.

 Olsztyn więc lekarskim rockiem stoi!

Obraliśmy za hasło  koncertu: „Gramy dla transplantacji”. Wśród emocji tego szczególnego wieczoru andrzejkowego pragniemy nieść przekaz do jego uczestników, iż rozwój transplantologii to szansa dla naszych pacjentów na lepsze życie. My, lekarze, musimy wykorzystać każdą sposobność, by ten postęp przyspieszać, bowiem nasi pacjenci nie mają zbyt dużo czasu, by długo czekać.

Życzymy wielu niezapomnianych wrażeń muzycznych i udanego spotkania koleżeńskiego.

Grajmy i wygrajmy dla transplantacji!

 

Beata Januszko-Giergielewicz

Przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu

Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej

 

Załączamy ramowy program imprezy z pozostałymi informacjami organizacyjnymi. Uczestnictwo w festiwalu za okazaniem identyfikatorów, które można pobrać w biurze Izby Lekarskiej.  Uczestnicy Zjazdu Naukowo-Szkoleniowego otrzymają je w momencie rejestracji.

- ramowy program

Tel. 89 539 19 29 w. 31 – Joanna Gniadek